Top 10 kanap do salonu. Jakie wybrać?

8203871983

Top 10 kanap do salonu. Jakie wybrać?

Kanapa to must have każdego salonu. Warto zadbać, aby była nie tylko wygodna i funkcjonalna, ale pełniła również rolę głównej dekoracji salonu czy pokoju dziennego. Prezentujemy 10 pomysłów na aranżacje pokoju dziennego z sofą w roli głównej! Odpowiednio dobrana kanapa może być doskonałą ozdobą wnętrza. W końcu jest jednym z obowiązkowych elementów aranżacji pokoju dziennego. Może pełnić w nim funkcję głównie praktyczną, stanowiąc miejsce spotkań, zabaw z dziećmi i odpoczynku po skończonym dniu pracy lub dekoracyjną, będąc główną ozdobą pokoju dziennego.

Kanapa do salonu – o czym musisz pamiętać?

Choć oczywiście można się kierować wyłącznie wyglądem, dobrze dobrana kanapa do salonu powinna spełniać kilka podstawowych warunków. Im więcej rzeczy weźmiesz pod uwagę zanim zaczniesz szukać mebla idealnego, tym lepiej ostatecznie sprawdzi się w twoim salonie. A to znaczy, że będzie ci służył przez lata i będzie źródłem komfortu każdego dnia.

Jaki kolor sofy do salonu?

Kolor i rodzaj obicia Wybór tapicerki pokrywającej naszą sofę to ważna decyzja. Kolor narożnika czy sofy do salonu powinien idealnie współgrać z pozostałym wystrojem pomieszczenia. Nie oznacza to, że sofa musi mieć stonowaną kolorystykę – bardzo modne są kolorowe sofy do salonu, które odgrywają rolę głównego mebla we wnętrzu. Jeśli jednak zdecydujemy się na intensywny odcień kanapy nie wprowadzajmy do aranżacji zbyt wielu kolorowych dodatków.

Pozostałe funkcje sofy do salonu, o których warto pamiętać

Co jeszcze warto wziąć pod uwagę przy wyborze sofy do salonu? Oczywiście dodatkowe funkcje mebla. Jeśli często przyjeżdżają do nas goście, korzystnym zakupem może się okazać sofa z funkcją spania. Wówczas, w razie gdyby wizyta się przedłużyła, będziemy mogli zaproponować gościom wygodne miejsce do spania. Przydatnym elementem sofy mogą być też wszelkie schowki, w których umieścimy zapasową pościel, dodatkowe koce czy poduszki.

Sofy – numer jeden wśród kupujących

Znajdziemy modele z podłokietnikami, oparciem, wysuwanym podnóżkiem, w pastelowych lub stonowanych odcieniach. Tradycyjne sofy są najczęstszym wyborem wśród kupujących siedzisko do salonu. Wybierając konkretny model, warto wziąć pod uwagę liczbę domowników, którzy będą korzystać z sofy.