Jak wybrać szafę do sypialni?

8118581829

Jak wybrać szafę do sypialni?

Szafa to wyjątkowy mebel w każdym domu. Można wręcz powiedzieć, że jest domem w pomniejszeniu! To w niej znajdują się nasze rzeczy osobiste i wszystko to, co stanowi o wyjątkowości naszych wnętrz: pościel, ręczniki, przedmioty codziennego użytku oraz te, których używamy od święta. Szafa pomaga nam również w utrzymaniu porządku w całym domu. Sporo tych funkcji, prawda?

Szafa wolnostojąca czy w zabudowie?

Urządzając sypialnię i wybierając do niej szafę należy wziąć pod uwagę przede wszystkim fakt czy chcemy aby szafa była częścią zestawu mebli sypialnianych czy też niekoniecznie. Następnie należy ustalić jakie będzie ustawienie poszczególnych mebli i wybrać ścianę na której ma stanąć szafa. Wówczas okaże się czy mamy do zagospodarowania jakąś wnękę, czy też możemy ją sztucznie stworzyć. Dokonując pomiarów sypialni z uwzględnieniem wymiarów łóżka możemy podjąć decyzję o rodzaju drzwi tak aby np. drzwi uchylne przy otwieraniu nie zajmowały przejścia. Jeżeli zdecydujemy się na szafę wnękową to korzystniej wyglądać będzie szafa rozsuwana.  Warto rozważyć opcję chociaż jednego  lustra na frontach. Taka szafa przesuwna z lustrem potrafi rewelacyjnie powiększyć i rozjaśnić optycznie przestrzeń.

Jaką szafę wybrać?

Aby dobrać idealną dla siebie szafę do sypialni, warto zwrócić uwagę na kilka spraw. Przede wszystkim należy zastanowić się nad tym jak wiele rzeczy chcemy w niej przechowywać, a następnie odpowiednio dobrać rozmiar mebla. Jeśli chodzi o kolor, najlepiej wybrać taki który dopasuje się do wystroju naszej sypialni. Jeśli nie mamy pewności jaki odcień będzie odpowiedni, w większości wnętrz sprawdzą się jasne, neutralne barwy.

Przed dokonaniem zakupu warto również upewnić się, że mebel bez trudu zmieści się w pomieszczeniu, w taki sposób aby z łatwością można było z niego korzystać. Przemyślenie powyższych kwestii pozwoli wybrać szafę, która będzie służyć nam przez długie lata.