Szafy w stylu skandynawskim

8104718466

Szafy w stylu skandynawskim

Styl skandynawskim na dobre zagościł w naszych mieszkaniach. Pokój dzienny, sypialnia czy jadalnia urządzone w stylu skandynawskim są jasne, proste i funkcjonalne. Rozświetlone skandynawskie wnętrze jest przede wszystkim przestronne. Charakteryzuje się czystością formy i stonowanymi barwami. We wnętrzach dominuje biel, szarość i brąz. Dodatki do mieszkania w stylu skandynawskim mają najczęściej żywą, pastelową kolorystykę.

Na czym tak naprawdę polega styl skandynawski?

  • Jasne barwy (zwykle śnieżna biel i kolor naturalnego drewna).
  • Prostota (geometryczne, nieskomplikowane kształty).
  • Uniwersalność (nie przestają być modne z roku na rok, ich urok oczarowuje mimo zmieniających się trendów).
  • Ekologia (naturalne materiały: surowe, jasne drewno, obicia z lnu czy owczej wełny, drewniane deski na podłodze – często pokryte białą, olejną farbą, wiklinowe kosze, drewniane koszyki). Najczęściej meble wykonane są z jasnej olchy, buku i sosny.
  • Ekspozycja naturalnej faktury drewna (meble pokryte bezbarwnym lakierem, by podkreślały naturalne sęki, słoje) i malowanie mebli białą farbą.
  • Dużo światła, wolna przestrzeń.

Jak urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim?

Aranżacje w stylu skandynawskim charakteryzują się minimalizmem naturalnością i prostotą. Wnętrza urządzone w nowoczesnym stylu skandynawskim są przestronne i posiadają jasne kolory oraz funkcjonalne meble. Nowoczesny styl skandynawski łączy w sobie naturalne kolory z wyrazistą kolorystyką dodatków. Jeżeli chcesz urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim pamiętaj o zachowaniu spójności.

Styl skandynawski stanowi także doskonałą bazę do tworzenia różnych aranżacji. Pozwala także w łatwy sposób łączyć ze sobą wiele stylów i wariacji kolorystycznych. Chłód północy w połączeniu z żywymi kolorami i geometrycznymi wzorami pozwoli stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze.

Przy urządzaniu mieszkania w stylu skandynawskim najważniejsze jest zachowanie prostoty, minimalizmu i funkcjonalności. Podpowiadamy, jak dobrać meble, dodatki i oświetlenie w stylu skandynawskim do pokoju dziennego, jadalni oraz sypialni.

Meble skandynawskie

Wiemy już, że Skandynawia to przede wszystkim delikatne, jasne barwy i minimalizm. A jakie są meble w stylu skandynawskim? Przede wszystkim funkcjonalne. Skandynawowie cenią sobie tzw. quality time – czas spędzony z rodziną i przyjaciółmi, wypoczynek wśród najbliższych. Dom to ostoja i miejsce pełnej swobody, a sercem domu jest salon. I tego też oczekują od mebli.

Meble w stylu skandynawskim do salonu mają być przede wszystkim wygodne. Duże poduchy, miękkie siedziska, fotele w których aż chce się zanurzyć z książką, wypić kieliszek wina z przyjaciółmi, zagrać w planszówki z rodziną.